Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej

Zbliża się uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej.
Tegoroczna uroczystość odbędzie się ipsa die – 27 czerwca 2023 roku (tj. wtorek). Rozpoczęcie nastąpi na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej (Plac Frelichowskiego 1), a zakończenie w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35).
Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Wiesław Śmigiel.

Program uroczystości przedstawia się następująco:

17.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy (dziedziniec WSD Toruń)
Procesja z Ikoną Matki Bożej do kościoła sanktuaryjnego
18.00 Msza św. w sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

Do udziału we Mszy św. zapraszamy kapłanów, a także wiernych ze wszystkich parafii diecezji.
Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby. Po zakończonej uroczystości w kościele kapłanów zapraszamy na agape do refektarza domu zakonnego
.
Zapraszamy również delegacje z parafii ze sztandarami, by wzięły udział w procesji liturgicznej

Uprzejmie prosimy o przekazanie niniejszego zaproszenia wiernym podczas ogłoszeń duszpasterskich oraz zachęcenie do udziału w uroczystościach ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

o. Wojciech Zagrodzki
Kustosz Sanktuarium