W czwartek 15. czerwca w Kościele kończy się Oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. Jak co roku gromadziliśmy się w świątyni, aby po Mszy Św. wielbić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Procesji towarzyszyły obrazy, chorągiew oraz dzieci sypiące kwiatki i pierwszokomunijne wraz ze Służbą Liturgiczną i Służbą Maryjną. W procesji każdego dnia brali udział Druhowie i Druhny z OSP Bukowiec. Na zakończenie procesji w Uroczystość NSPJ Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za ten piękny dar modlitwy i poświęcenia Chrystusowi swojego czasu. Wspomniał, że to w właśnie w tym tygodniu dzieci pokazały mu dziecięcą radość wiary. „Kiedy w dniu, kiedy padał deszcz planowałem procesję wewnątrz świątyni, to usłyszałem z ust dzieci: <Proszę Księdza, procesja musi być, my potrzebujemy wyjść z Kościoła, aby wielbić Pana Jezusa>. Jakże piękne świadectwo prostej, dziecięcej wiary. Taka musi być i nasza. Prosta, pełna zaufania.” Kiedy rozpoczęła się procesja deszcz ustał i mogliśmy z radością przy śpiewie pieśni Eucharystycznych i dźwiękach dzwonów i dzwoneczków obwieścić wiarę w Chrystusa, który pozostał z Nami w Komunii Św. Po zakończonej Mszy Św. dzieci tradycyjnie obsypały Ks. Proboszcza kwiatami, a Ks. Proboszcz w podzięce obsypał dzieci słodyczami.

fot. i tekst Kasia Lampert