Ogłoszenia Parafialne XV Niedziela Zwykła 09.07.2023

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni oraz za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną.
 2. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem Dzienniczka Św. S. Faustyny.
 3. Bóg zapłać delegacjom z parafii za wasze świadectwo wiary podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech każdy z Nas odpowie przed Bogiem, ile dał z Siebie dla Chrystusa.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje w naszym Kościele Parafialnym.
 5. Już dziś informuję, że 30. lipca kolekta przeznaczona będzie na ubezpieczenie naszych świątyń i cmentarzy oraz domu parafialnego. Polecam ją waszej ofiarności.
 6. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji pikniku dla Służby Liturgicznej i Maryjnej. Przepiękne chwile integracji dzieci, rodziców z Kościołem. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję naszej wspólnocie parafialnej za tak liczny udział w pielgrzymce do Chełmna. Nie zdążyliśmy odetchnąć i już organizujemy kolejną, tym razem na dwa dni 11 – 12 sierpnia: Wilczy Szaniec, Św. Lipka, Olsztyn i Gietrzwałd. Koszt to 300 zł na osobę (przejazd, przewodnik, bilety wstępu, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie), zapisy i wpłata do 02.08.2023. Więcej informacji w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszam.
 8. W czwartek 13.lipca po Mszy Św. zapraszam Sołtysów, prezesów OSP, przewodniczące Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w organizacji dożynek parafialnych, które planowane są na 19.08.2023. Spotkanie odbędzie się w świetlicy w Lembargu.
 9. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej.
 10. Zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 01.08 – 12.08.2022. Wyjście z Jabłonowa 1 sierpnia. Więcej informacji u przewodnika grupy zielonej Ks. Sławomira Sobierajskiego.
 11. Proszę każdą rodzinę z parafii o wpłaty ofiar na konto parafialne lub w kancelarii parafialnej ofiar na renowację ołtarza, ponieważ do końca października, jak już informowałem, musimy mieć te pieniądze zabezpieczone na koncie, by otrzymać dotację. Wierzę, że wspólnymi siłami damy radę. Ofiarodawców wpiszemy do specjalnej księgi darczyńców, aby w przyszłości potomni widzieli dbałość parafian o ich Kościół parafialny. W tym tygodniu wpłynęła ofiary od rodziny p. Małgorzaty i Jakuba Hofman oraz od p. Anny Murawskiej. Dotychczas zebraliśmy 4220 zł. Potrzebujemy zebrać ponad 136.000. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – św. Benedykt Opat, patron Europy;
  – środa – Św. Brunon z Kwerfurtu, bp., męcz.;
  – czwartek – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  – sobota – Św. Bonawentura, bp., dr Kła;
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.