Ogłoszenia Parafialne XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni oraz za ofiary złożone na kolektę remontową budowlaną.
 2. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem Dzienniczka Św. S. Faustyny.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta na ubezpieczenie naszych świątyń, cmentarzy, domu parafialnego i obiektów parafialnych.
 4. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego 25. lipca wspomnienia św. Krzysztofa modlić się będziemy za kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po każdej Mszy Św. także w sobotę wieczorem, modlitwa i błogosławieństwo pojazdów i ich kierowców. Dziękujemy Bogu za każdą szczęśliwą podróż, a także za pojazdy, które mamy do dyspozycji. W tym dniu chcemy wspomóc swoją ofiarą polskich misjonarzy, aby nie pozostali bez środków transportu – narzędzi swojej misyjnej codzienności.
 5. Serdecznie zapraszam na naszą parafialną pielgrzymkę na dwa dni 11 – 12 sierpnia: Wilczy Szaniec, Św. Lipka, Olsztyn i Gietrzwałd. Koszt to 300 zł na osobę (przejazd, przewodnik, bilety wstępu, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie). Więcej informacji w kancelarii parafialnej. Pozostało tylko 8 wolnych miejsc. Proszę także o wpłaty i uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. Proszę każdą rodzinę z parafii o wpłaty ofiar na konto parafialne lub w kancelarii parafialnej ofiar na renowację ołtarza, ponieważ do końca października, jak już informowałem, musimy mieć te pieniądze zabezpieczone na koncie, by otrzymać dotację. Wierzę, że wspólnymi siłami damy radę. Ofiarodawców wpiszemy do specjalnej księgi darczyńców, aby w przyszłości potomni widzieli dbałość parafian o ich Kościół parafialny. W tym tygodniu wpłynęły kolejne ofiary. Do tej pory uzbieraliśmy 6 860 zł.
 8. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej, w której znajduje się relacja z naszego pikniku dla Służby Liturgicznej.
 9. Zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 01.08. – 12.08.2022.
 10. W sobotę po Mszy Św. katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Bł. Kinga, dz;
  – wtorek – święto – Św. Jakub, Apostoł;
  – środa – Św. Joachim, Anna, rodzice NMP;
  – sobota – Św. Marta, Maria, Łazarz.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.