Od niedzieli 22 października przeżywaliśmy w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to czas, aby uzmysłowić sobie nie tylko konieczność modlitwy za misjonarzy i misjonarki, ale przede wszystkim, że każdy z nas przez sakrament chrztu został posłany, aby głosić Ewangelię: w domu, szkole, na ulicy, w pracy. Dlatego w tym tygodniu na różańcu i Mszy Św. razem z dziećmi z parafii modliliśmy się za dzieci i dorosłych z różnych kontynentów. Naszą modlitwę poprzedziły rozważania różańcowe. Ks. proboszcz Waldemar Milewski chcąc bardziej przybliżyć nas do różnych krańców świata modlił się każdego dnia w innym języku świata. Było to piękne i wzruszające przeżycie, ponieważ mogliśmy przez chwilę poczuć się Misjonarzami, którzy muszą głosić Ewangelię na całym świecie. Na koniec Mszy Św. kończącej Tydzień Misyjny każde dziecko otrzymało czasopismo opowiadające o misjach.

fot. i tekst. Kasia Lampert