W Niedzielę 29 października w naszej parafii odbył się II Bal Wszystkich Świętych. Zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami. Bal rozpoczął się w Kościele parafialnym nabożeństwem i koncertem piosenek o świętych, który przygotował Przyjaciel Parafii pan Romek Sitniewski wraz ze swoją muzyczną grupą dzieci. W koncercie brał udział również nasz Ksiądz Proboszcz (mówię Wam jest świetnym gitarzystą). Po udanym występie hucznie wyruszyliśmy do świetlicy wiejskiej, gdzie wspólnie się bawiliśmy. Były tańce, śpiewy i konkursy no i oczywiście nagrody. Wybraliśmy Króla i Królową Balu spośród przebranych dzieci, bo miło Nas zaskoczyli również dorośli, którzy również przebrali się za świętych (najwięcej było aniołów, ale także nie zabrakło św. Mikołaja, św. Floriana, Mojżesza, św. Piotra czy św. Małgorzaty i św. Matki Teresy z Kalkuty). Kolejną niespodzianką „Balu” był przepyszny TORT, który na salę z pięknymi racami i fanfarami wprowadził Ks. Proboszcz (nasza wisienka na torcie, bo to dzięki niemu możemy czerpać modlitwę w różnoraki sposób). Ksiądz Proboszcz również przebrał się, aby wspólnie z dziećmi świętować orędownictwo Wszystkich Świętych w niebie. Radość dzieci i rodziców (co możecie zobaczyć na zdjęciach) jest najpiękniejszą zapłatą za trud włożony w przygotowanie balu. Już dzisiaj myślimy o balu w przyszłym roku.

fot. i tekst Kasia Lampert