W poniedziałek 28 czerwca Ks. Proboszcz zaprosił dzieci parafii na Mszę Św., którą sprawował w ich intencji. Podczas homilii powiedział że „Mszę Św. na zakończenie roku zapewne mieliście w parafii, gdzie jest szkoła, więc w parafii, której żyjecie macie Mszę Św. na rozpoczęcie wakacji. Pragnę, aby były to wasze szczęśliwe dni, w których Bóg będzie  Waszym wsparciem. Nie zmarnujcie tego czasu, ale pomnażajcie dobro, które jest Wam dane.”. Na koniec przed błogosławieństwem i rozesłaniem, Ks. Proboszcz z humorem spytał dzieci, które miejsce w domu najbardziej lubią? Bo On sam „lubi kuchnię, gdzie jest lodówka i sypialnię, gdzie jest łóżko”. A skąd to pytanie u naszego księdza proboszcza? A stąd, że na koniec rozdał dzieciom poświęcone aniołki, które miały powiesić w swoim ulubionym miejscu. Mają, one przypominać, że nad nami i rozpoczynającymi się wakacjami czuwa Anioł Stróż.