Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać wszystkim za posprzątanie świątyni i wokół niej oraz paniom z Mileszew za porządki przy figurze Serca Pana Jezusa do przeżywania nawiedzenia Obrazu Św. Rodziny. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę remontowo – budowlaną.
 2. Bóg zapłać za wielorakie dary na stół parafialny i za wszelkie dobro płynące z Waszego Serca, którym mnie obdarzacie, tak po prostu, bezinteresownie. 
 3. W poniedziałek i wtorek (27.09 – 28.09.2021) gościć będziemy Obraz Św. Rodziny, który nawiedza parafie naszej diecezji. Program tych dni wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w internecie oraz jest podany podczas ogłoszeń.
 4. Proszę moją rodzinę parafialną o udekorowanie trasy przejazdu obrazu, który przybędzie do nas z Góral.
 5. W środę 15 min. przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I piątek, I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w piątek o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, które zostanie odprawione przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Spowiedź po Nabożeństwie do godz. 16.00. W piątek odwiedzę także chorych z posługą sakramentalną od godz. 09.00. Można także w kancelarii parafialnej zgłaszać chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię Św..
 7. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony M.B. Różańcowej. Św. Maksymilian powtarzał, abyśmy strzelali do szatana odmawianiem różańca, do tego najbardziej się on boi. W naszej świątyni różaniec dla dzieci z całej parafii i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę i niedzielę proszę o odmówienie różańca w swoich rodzinach. Proszę jednocześnie, aby w każdy wtorek różaniec w Kościele Parafialnym odmawiały dzieci, które przyjęły I Komunię Św. w tym roku (obecne klasy IV przygotowujące się do uroczystości rocznicowej), w czwartek dzieci z klas II i III, a w piątek młodzież przygotowująca się do bierzmowania (proszę młodzież o zabranie indeksów). W środę proszę o odmawianie modlitwy różańcowej Żywy Różaniec – w tym tygodniu proszę Różę p. Witkowskiej. Każde dziecko za udział w różańcu będzie otrzymywać naklejki, które będą naklejane na specjalną kartę. Proszę także aby dzieci na każdy różaniec przynosiły serduszka ze swoim imieniem i przed różańcem wkładały do koszyczka. Każdego dnia będzie losowanie, a dziecko które zostanie wylosowane, otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Obowiązkowo zapraszam codziennie młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. (młodzież przynosi indeksy). Za pobożne odmawianie różańca w miesiącu październiku można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W I sobotę miesiąca na godz. 15.00 zapraszam Żywy Różaniec naszej parafii (wszystkie Róże) na nabożeństwo I sobotnie, spotkanie i Mszę Św. Mam nadzieję, że w naszej parafii oddanej opiece Matce Bożej Lembarskiej, powstanie w tym roku przynajmniej jedna Róża Żywego Różańca Mężczyzn.
 9. W kancelarii parafialnej do nabycia są zdjęcia obrazu Św. Rodziny, które zostaną poświęcone w drugim dniu nawiedzenia Obrazu.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na remont kostnicy, która w tym tygodniu zostanie oddana do użytku. Czekają nas teraz prace zewnętrzne, na które pozwalają nam możliwości i prawa konserwatorskie.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest wyłożona na ołtarzu NMPNP oraz w kancelarii parafialnej.
 12. Moi kochani zapraszam na wycieczkę parafialną do Częstochowy w dniu 9.10 b.r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje wywieszone są w gablocie i na stronie parafialnej.
 13. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Wincenty a Paulo, prb.;
  – wtorek – Św. Wacław, męcz.;
  – środa – Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała;
  – czwartek – Św. Hieronim, dr Kościoła;
  – piątek – św. Teresa od dzieciątka Jezus;
  – sobota – św. Aniołów Stróżów.
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.