Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 28.11.2021

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, nowym okresem, którym jest Adwent. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pragniemy go przeżyć tak, aby Jezus Zbawiciel narodził się w naszych sercach. Dlatego mają pomóc nam w tym rozpoczynające się w I Niedzielę Adwentu rekolekcje. Głosi nam je ks. Mirek. Serdecznie witam Ks. Rekolekcjonistę i proszę Boga o wszelkie Łaski, a Naszą Matkę Lembarską o Matczyną opiekę. Msze Św. z kazaniami rekolekcyjnymi w niedzielę podczas każdej Mszy Św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. o godz. 11.00 w Konojadach, a o godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 nauka dla dzieci (obowiązkowo klasy II, III i IV), w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej nauka stanowa dla Małżeństw, Kobiet i Mężczyzn, a we wtorek dla młodzieży (młodzież przygotowująca się do bierzmowania przynosi ze sobą indeksy). Wesprzyjmy także w tych dniach naszymi modlitwami i ofiarami Ks. Rekolekcjonistę, jako wyraz naszej wdzięczności. Spowiedź Św. rekolekcyjna poniedziałek w Lembargu od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym czasie Adwentu towarzyszy nam Maryja. Roraty w tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 16.00. Zapraszam dzieci na roraty i proszę, aby przynosiły lampiony i serduszka z imionami i nazwiskami. Co roraty będą rozdawane także specjalne naklejki na obrazek, które będą zdobić nasze stoły podczas świąt i wizyty duszpasterskiej. Poza tym, jest przewidziana pewna niespodzianka…
 3. Trwamy na modlitwie w nowennie do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. Msza Św. z Nowenną dzisiaj, w poniedziałek i wtorek o godz. 19.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną oraz do puszek na Caritas – Granica.
 5. Bóg zapłać za posprzątanie Kościołów i przygotowanie dekoracji naszych Świątyń, na rozpoczynający się Adwent.
 6. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. spotkanie z ministrantami i Służebnicami Maryi.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Spowiedź po Nabożeństwie do godz. 16.00. Pragnę, by w spowiedzi szczególnie uczestniczyły dzieci po I Komunii Św. (a rzadko od Komunii bywają!!! Co rodzice na to? A co ma myśleć Pan Jezus?) oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Należy też, by uczestniczyli w tym dniu we Mszy Św.
 8. W piątek odwiedzę także chorych z posługą sakramentalną od godz. 09.00. W kancelarii parafialnej można także zgłaszać chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię Św..
 9. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na  spotkanie synodalne w ramach Synodu Powszechnego zwołanego przez papieża Franciszka.
 10. W sobotę zapraszam o godz. 15.00 na Nabożeństwo I sobotnie.
 11. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się po każdej Mszy Św..
 12. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły rok. Można także nabywać świece adwentowe Caritas, do czego serdecznie zachęcam oraz kalendarze rolników na Nowy Rok 2022. Można także odbierać opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na zakup figur do szopki bożonarodzeniowej w Kościele Parafialnym. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
 13. Można zamawiać i przedłużać prenumeratę prasy katolickiej Niedziela na przyszły rok oraz złożyć ofiary za Zwiastun Różańcowy. W tym tygodniu można jeszcze składać wypominki roczne.
 14. Od przyszłej niedzieli tygodnik „Niedziela” w cenie 8 zł.
 15. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – święto Św. Andrzej Ap.,
  – piątek – Św. Franciszek Ksawery, prb.
 16. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.