Ogłoszenia Parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą 27.02.2022

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną oraz do puszek na pomoc dla Braci i Sióstr z Ukrainy, jako odpowiedź na prośbę księdza Biskupa.
 2. Caritas Diecezji Toruńskiej włącza się w organizację konwoju pomocowego do Ukrainy. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce, znajdują się:
  – koce,
  – śpiwory,
  – poduszki,
  – kołdry,
  – pościel,
  – materace,
  – środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne,
  – odzież (najlepiej nowa),
  – artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),
  – artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.
  Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą od poniedziałku przekazywać ww. artykuły do centrów Caritas na terenie naszej diecezji.
 3. Za odstawione w poniedziałek obowiązki w domu i gospodarce, dziękuję naszym paniom i panom z Lembarga i Bukowca oraz polecam Was Bogu i Matce Bożej – Naszej pani Lembarskiej za wielką pomoc w usuwaniu drzew i uporządkowaniu naszego cmentarza. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy Święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w Środę Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 16.00 w Lembargu i o godz. 10.00 w Konojadach. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który zobowiązuje nas do pokuty, modlitwy i jałmużny. Kolekta ze Środy Popielcowej przeznaczona na cele charytatywne wynagradzające łamanie postu piątkowego. W środę także zbiórka do puszek na pomoc dla Braci i Sióstr z Ukrainy. Rozpoczynają się także nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od Środy Popielcowej można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w Kancelarii Parafialnej oraz rozpoczyna się czas Komunii Wielkanocnej.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek na godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo pierwszopiątkowe do Miłosierdzia Bożego połączone ze spowiedzią, w sobotę na 15.00 zapraszam na nabożeństwo do NS NMP. Jest to jednocześnie dzień skupienia Żywego Różańca naszej parafii, na które zapraszam.
 6. W dniach 02 – 04. marca przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. Przy ołtarzu zostanie postawiona skarbonka, do której będzie można składać jałmużnę postną, którą przekażemy na najbardziej potrzebujących.
 8. Droga Krzyżowa w Lembargu w każdy piątek o godz.16.00. Serdecznie i szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Dzieci otrzymają w tym roku specjalne książeczki, które będą świadectwem uczestnictwa w Drodze Krzyżowej. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Program rekolekcji:
  Poniedziałek – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla matek i kobiet.
  Wtorek – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla ojców i mężczyzn
  Środa – godz. 10.00 (Konojady) i 16.00 (Lembarg). Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na naukę stanową dla młodzieży w tym przygotowującą się do bierzmowania.
  Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 9.30 w Konojadach i od 15.00 w Lembargu. Skorzystajmy z niej, aby czystym sercem i sumieniem przeżyć ten czas Wielkiego Postu.
 10. Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.00. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 11. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 8.00 do godz.10.00. We wtorek od godz. 10.00 do Mszy Św. o godz.16.00.
 12. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 13. W tym tygodniu wspominamy:
  Piątek – św. Kazimierz Królewicz
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia.