Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 01.05.2022

 1. Dziś Niedziela Biblijna. Serdecznie zapraszam wszystkich wierzących parafian do odmówienia czytania w swoich domach Pisma Świętego. Rozpoczynamy także Tydzień Biblijny.
 2. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. jak w niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 8.00 odnowienie Milenijnego Aktu oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Dobrego Pasterza – odpust w Kościele filialnym w Konojadach. Spowiedź przed odpustem od poniedziałku do piątku pół godz. przed Mszą Św. Kolekta tego dnia to kolekta inwestycyjna, która zostanie przeznaczona na spłatę odgromienia przy Kościele parafialnym, które wczoraj musieliśmy wymienić ze względu na bezpieczeństwo. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 4. Procesja Wielkanocna w przyszłą niedzielę połączona z odpustem w Konojadach. Proszę o asystę przy obrazach i chorągwiach. Do chorągwi w przyszłą niedzielę proszę młodzież (grupa II) przygotowującą się do bierzmowania (proszę przynieść indeksy).
 5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej. W tym dniu przypada wspomnienie Św. Floriana, a w piątek święto św. Ap. Filipa i Jakuba Młodszego.
 6. W tym tygodniu przypadają I. Piątek i I. Sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie spowiedź pierwszo piątkowa. O godz. 16.00 Msza Św. W sobotę zapraszam na godz. 16.00 na Nabożeństwo do Najświętszego Serca NMP, szczególnie siostry z Żywego Różańca na Mszę Św. w ich intencji. Jest to zarówno Dzień Skupienia Żywego Różańca.
 7. Rozpoczęliśmy miesiąc Maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 8. Zgodnie z wcześniejszą informacją, na temat ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Ukrainy”, informuję, że dotarły do naszej parafii specjalne kartony Caritas. Proszę o zakupienie darów, aby wspólnie nieść pomoc ofiarom Wojny na Ukrainie. Do tej pory Caritas Toruńska wysłała 3 tiry pomocy. Proszę o najpotrzebniejszych rzeczy (środki higieny osobistej i inne potrzebne produkty, żywność z długą datą ważności itp.) Rzeczy te należy składać w ciągu tygodnia w plebanii  (pod moją nieobecność pozostawiać te produkty w werandzie, w wejściu do plebanii). Bóg zapłać za zrozumienie i wszelką pomoc.
 9. Przypominam, iż Urząd Kancelarii Parafialnej czynny jest od wtorku do czwartku przez pół godziny po Mszy Św.
 10. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można jeszcze odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 8 zł.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Biblijnej i całego Tygodnia.