Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną.
  2. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli.
  3. W czwartek wspominamy tragiczne wydarzenia z roku 1939, wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o ofiarach zbrodni hitlerowskich i sowieckich.
  4. W środę 15 min przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w czwartek na godz. 16.30 na nabożeństwo do Krwi Chrystusa, w piątek o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w sobotę wyjątkowo o godz. 17.00 na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz na Mszę Św. w intencji Żywego Różańca naszej parafii. Nabożeństwa są odprawiane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  6. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 09.00. Można także zgłaszać chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię Św. w kancelarii parafialnej.
  7. Drodzy Rodzice. W piątek serdecznie zapraszam dzieci i młodzież na Mszę Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku katechetycznego i szkolnego z poświęceniem przyborów i tornistrów szkolnych.
  8. W tym tygodniu odebrałem umowę z Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie na remont ołtarza głównego (figura Św. Jana). Aby sfinalizować koszty renowacji figury, parafia musi posiadać wkład własny. Część tej sumy mamy zabezpieczone z waszych dodatkowych ofiar, ale pozostałą część trzeba wspólnymi siłami zgromadzić. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiary składane na ten cel. Dodatkowe ofiary można składać w kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto parafialne jako darowizna na cele kultu religijnego, którą będzie można odliczyć na koniec roku od podatku dochodowego.
  9. Serdecznie zapraszam 3. września na Dożynki powiatowo – gminne, które odbędą się w Osieku. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela. Od września z tygodnikiem Niedziela będzie dostępny nowy tygodnik „Bliżej życia z wiarą”, w którym będzie przedstawione życie ludzi wiary, wartości katolickie, polska tradycja i rodzina, świadectwa i miejsca święte oraz porady zdrowotne i kulinarne. Cena tego pisma będzie w cenie tygodnika Niedziela.
    – poniedziałek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela;
    – sobota – Św. Grzegorz Wielki, papież i dr Kościoła.
  12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.