Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Dobrego Pasterza 30.04.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego oraz nasz odpust w Kościele Filialnym w Konojadach. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania tej uroczystości.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele Parafialnym.
 3. Dziękuję tym wszystkim, którzy dodatkowo wspierają naszą parafię finansowo. Dzięki Waszym ofiarom udało się przywrócić kaplicę św. Jana Nepomucena na starym cmentarzu, stworzyć miejsce dla Chrystusa Frasobliwego, (które jeszcze będzie upiększane) gdzie możemy zanosić nasze modlitwy. Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez swoją pracę dbają o piękno naszego ogrodu, w którym zostało zrobione oświetlenie wejścia głównego, groty Matki Bożej i Chrystusa Frasobliwego. W ostatnim tygodniu wyremontowaliśmy wejście do plebani od strony podwórka. Serdecznie dziękuję Kamilowi, Patrykowi Kurzaj i Piotrowi Komorowskiemu za poświęcony czas i pracę.
 4. We wtorek o godz. 10.00 spowiedź młodzieży i rodziców przed bierzmowaniem, po spowiedzi próba generalna.
 5. We wtorek po Mszy Św. obowiązkowe spotkanie Służby Liturgicznej i Maryjnej.
 6. W środę obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Jest to święto nakazane. Na Mszy Św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji OSP Bukowiec z racji przypadającego wspomnienia w czwartek patrona Św. Floriana. Proszę o asystę naszych druhów.
 7. W środę 15 min. przed Mszą Świętą o godz. 10.00 odprawimy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z odnowieniem Milenijnego Aktu oddania Polski.
 8. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 9. W czwartek na godz. 10.00 zapraszam rodziców młodzieży bierzmowanej do sprzątania Kościoła i wokół Niego.
 10. W piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00 z posługą sakramentalną.
 11. W piątek o godz. 16.00 odbędzie się Msza Św. Ślubna. W związku z tym Nabożeństwo pierwszo piątkowe odprawimy o godz. 17.00. Msza Św. o godz.17.30. Po Mszy Św. proszę rodziców o udekorowanie Kościoła na uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez ich dzieci.
 12. W sobotę przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Bpa Józefa Szamockiego oraz przyjęcie przez naszą młodzież sakramentu bierzmowania.
 13. Program wizytacji:
  godz. 10.00 – Uroczyste wprowadzenie i rozpoczęcie wizytacji Mszą Św. Wyjście z plebani w asyście straży, obrazów, chorągwi i Służby Ołtarza.
  Po Mszy Św. procesja na cmentarz wokół Kościoła i wyjazd do chorych.
  ok. godz. 12.00 – Spotkanie bpa w Kościele filialnym w Konojadach, Litania do Matki Bożej błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym, okazja do Komunii Św.
  godz. 13.00 – Obiad.
  godz. 15.00 – 16.30 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, różaniec, okazja do spowiedzi, adoracja. Odmówimy dziesiątek różańca, pozostałą część każdy z nas odmówi w ciszy. Po adoracji odmówimy Litanię do Matki Bożej, błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym, okazja do Komunii Św.
  godz. 17.00 – Spotkanie z Radą Parafialną.
  godz. 17.30 – spotkanie ks. sekretarza ze Służbą Liturgiczną.
  godz. 18.30 – Eucharystia z Bierzmowaniem – wyjście z plebanii w asyście kandydatów do bierzmowania.
  Po Mszy Św. spotkanie w plebani przy stole.
 14. W przyszłą niedzielę w łączności z Mszą Św. o godz. 8.00 procesja wielkanocna wokół Kościoła.
 15. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00. Przypominam, że w nabożeństwach majowych zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., oraz młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Będzie to sprawdzian dojrzałości otrzymanego sakramentu przez młodzież oraz ich rodziców.
 16. Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza dnia.
 17. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – św. Atanazy bp, dr K – ła;
  – środa – Uroczystość NMP Królowej Polski;
  – czwartek – Św. Florian;
  – sobota – Święto – św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.
 18. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.