03. czerwca dzieci naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. Dzień ten poprzedziła pierwsza spowiedź, która oczyściła te małe serduszka z grzechów. Dzień ten poprzedzony został licznymi katechezami oraz próbami, które sprawiły, że ten dzień był dla naszej rodziny parafialnej wyjątkowy. W homilii Ks. proboszcz ukazał dzieciom wartość Najświętszego Sakramentu, zachęcał do częstej Komunii Św. oraz do dawania przykładu jak być bliżej Boga. Na koniec Mszy Św. Ks. proboszcz podziękował za dary ołtarza na rzecz parafii, za zrozumienie przykazań Bożych i Kościelnych, szczególnie, jeżeli chodzi o dbanie i odpowiedzialność za Kościół. Tylko człowiek dojrzały w wierze może wypełniać w pełni przykazania, zwłaszcza, jeżeli wymagają poświęcenia, inni będą mieli pretensje do wszystkich i wszystkiego, ale nie do siebie. Zakup darów był możliwy przy pomocy ofiar niektórych rodziców dzieci, które przyjęły w tym roku sakrament bierzmowania. Już dziś możemy cieszyć się nowymi świecami na ołtarz, dzwoneczkami, kadzidłem i łódką. Teraz dzieci przeżywają swój biały tydzień, a w nim dzień poświęcony misjom.

fot. i tekst Katarzyna Lampert