Ogłoszenia Parafialne XI Niedziela Zwykła 17.06.2023

1. Bóg zapłać wszystkim za przeżycie Oktawy Bożego Ciała, za piękne świadectwo wiary dzieci, a przede wszystkim dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, dziewczynkom za sypanie kwiatów, strażakom OSP Bukowiec, paniom i panom co nosili obrazy i chorągwie. Szczególnie dziękuję Służbie Liturgicznej i Maryjnej za obecność i służbę. Za waszą modlitwę składam Bóg zapłać.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele parafialnym na zbliżający się odpust. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją waszej ofiarności.
  3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek podpisałem umowę z Urzędem Marszałkowskim na przyznaną dotację w kwocie 285 857,14, co stanowi 69% wartości renowacji. Pozostałą część kosztów tj. 136.858, 50 ponosi parafia. Proszę każdą rodzinę z parafii o wpłaty ofiar na konto parafialne lub w kancelarii parafialnej, ponieważ do końca października musimy mieć te pieniądze zabezpieczone na koncie, by otrzymać dotację. Wierzę, że wspólnymi siłami damy radę. Ofiarodawców wpiszemy do specjalnej księgi darczyńców, aby w przyszłości potomni widzieli dbałość parafian o ich Kościół parafialny.
  5. Miesiąc czerwiec poświęcony jest NSPJ. Litania do NSPJ w tygodniu połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
  6. Pragnę zaprosić Was na pielgrzymkę autokarową do Chełmna, która odbędzie się 3. lipca parafian, a przede wszystkim Żywy Różaniec. Jest to zarazem Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca
    Program pielgrzymki:
    godz. 9.30 – Powitanie Pielgrzymów
    godz. 9.45 – Nabożeństwo Różańcowe
    godz. 10.15 – Konferencja – Ojciec Duchowny WSD – ks. Adam Lis
    godz. 11.00 – MSZA ŚWIĘTA – przewodniczy Ks. Bp Wiesław Śmigiel
    Przerwa na posiłek
    godz. 13.30 – Modlitwa o pokój i rozesłanie.

Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela oraz do nabycia kwartalnika Magazyn.
    – środa – św. Alojzy Gonzaga, zak.;
    – sobota – Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
  9. W związek małżeński pragną wstąpić:

Michał Andrzej Nowiński, stan wolny, par. tutejsza;
Kinga Czerwińska, stan wolny, parafia Kowalewo Pomorskie;

Andrzej Remigiusz Jasieniecki, stan wolny, par. Toruń;
Marta Nowińska, stan wolny, parafia tutejsza;

Jakub Stanisław Wasilewski, stan wolny, parafia tutejsza;
Julia Brzozowska, stan wolny, parafia Jabłonowo Pomorskie;

Kacper Krzysztof Mierzwicki, stan wolny, par. Poznań;
Monika Jolanta Lewandowska, stan wolny, parafia tutejsza;

Kamil Kłosowski, stan wolny, par. Górale;
Aleksandra Maciąg, stan wolny, parafia tutejsza.

Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien zgłosić to niezwłocznie proboszczowi parafii w kancelarii parafialnej