W dniu 23 czerwca 2023 odbyło się w Jabłonowie Pomorskim Wojewódzkie zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023. Uroczystości odbyły się w Szkole Podstawowej przy ul. Słonecznej. Na te uroczystości przybyli zaproszeni goście: Marszałek Województwa Kujawko – Pomorskiego, Wojewódzki Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy, Parlamentarzyści, Starosta Brodnicki, Dyrektorzy Szkół Miasta i Gminy, Ks. Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, Kapłani Jabłonowskiego Dekanatu, którzy reprezentowali parafie: św. Wojciecha z Jabłonowa Zamek oraz nasz Ks. Proboszcz Waldemar Milewski z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Lembargu. Uroczystości rozpoczęły się od wniesienia sztandaru szkoły i flagi państwowej, następnie odśpiewano Hymn Państwowy. Kolejnym etapem było wystąpienie poszczególnych gości i gospodarzy wydarzenia. Wkrótce po przemówieniach na salę wkroczyły dzieci z grupy tamecznej „Kropka”, które uświetniły spotkanie tańcem. Wkrótce po tym nastąpił moment podczas którego odbyło się wręczenie nagród dzieciom i absolwentom, którzy osiągnęli sukcesy w minionym roku. Cieszy nas, że wśród wyróżnionych, były dzieci z naszej parafii. Rodzi to pewne nadzieje, że wiedza, którą solidną pracą zdobyły pozwoli odszukać prawdziwy sens życia, którym jest zbawienie. Św. Jan Paweł II mawiał, że „wiara i rozum są jak skrzydła unoszące ku wyżynom nieba”. Życząc dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy w następnych latach nauki, Ks. Proboszcz przypomina, że wakacje są od odpoczynku i nabierania sił, ale nie są czasem odpoczynku od Boga i niedzielnej Eucharystii. Niech te 72 dni odpoczynku będą szczęśliwe i bezpieczne. Szczęść Boże.

tekst Kasia Lampert