Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła 25.06.2023

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną.
 2. We wtorek przeżywamy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy głównej patronki naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu Ks. Biskupie Wiesławie.
 3. W czwartek przeżywać będziemy nasz odpust parafialny Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 10.00 i Suma Odpustowa o godz. 12.00. Proszę na Sumę o pomoc w procesji druhów strażaków z naszej parafii, panie niosące obrazy, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne oraz o liczne uczestnictwo w tej ważnej Uroczystości dla naszej Rodziny Parafialnej. Jest to też dzień papieski.
 4. We wtorek po Mszy Św. zapraszam Służbę Liturgiczną i „Służebnice Maryi” wraz z rodzicami na zebranie. Obecność obowiązkowa. Zachęcam i zapraszam chłopców i dziewczynki do służby Panu Jezusowi i Maryi przy ołtarzu.
 5. W tym tygodniu I sobota miesiąca. W sobotę zapraszam parafian oraz Żywy Różaniec na godz. 16.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i na Mszę Św. w ich intencji.
 6. Proszę każdą rodzinę z parafii o wpłaty ofiar na konto parafialne lub w kancelarii parafialnej ofiar na renowację ołtarza, ponieważ do końca października musimy mieć te pieniądze zabezpieczone na koncie, by otrzymać dotację. Wierzę, że wspólnymi siłami damy radę. Ofiarodawców wpisujemy do specjalnej księgi darczyńców, aby w przyszłości potomni widzieli dbałość parafian o ich Kościół parafialny. Serdeczne Bóg zapłać składam za dotychczasowe indywidualne wsparcie rodzinom: Tomasz i Ewelina Gałusza, Danuta Gałusza, Ireneusz i Małgorzata Góra, pan Jamroży, Grażyna Zabłocka, Bernard i Krystyna Murawscy.
 7. Miesiąc czerwiec poświęcony jest NSPJ. Litania do NSPJ w tygodniu połączona z Mszą Św.
 8. Pragnę zaprosić Was parafian na pielgrzymkę autokarową do Chełmna, która odbędzie się 3. lipca parafian, a przede wszystkim Żywy Różaniec. Jest to zarazem Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Proszę zelatorki o zorganizowanie swoich sióstr na pielgrzymkę. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela oraz do nabycia kwartalnika Magazyn.
 10. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Andrzej Remigiusz Jasieniecki, stan wolny, par. Toruń;
  Marta Nowińska, stan wolny, par. tutejsza;

  Jakub Stanisław Wasilewski, stan wolny, par. tutejsza;
  Julia Brzozowska, stan wolny, par. Jabłonowo Pomorskie;

  Kacper Krzysztof Mierzwicki, stan wolny, par. Poznań;
  Monika Jolanta Lewandowska, stan wolny, par. tutejsza;

  Kamil Kłosowski, stan wolny, par. Górale;
  Aleksandra Maciąg, stan wolny, par. tutejsza;

  Kamil Kowalski, stan wolny, par. tutejsza;
  Izabela Mirosława Polakiewicz, stan wolny, par. tutejsza;

  Tomasz Ireneusz Grabowski, stan wolny, parafia tutejsza;
  Jolanta Zięba, stan wolny, par. Skomielna Czarna.

  Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien zgłosić to niezwłocznie proboszczowi parafii w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Uroczystość – NMP Nieustającej Pomocy – Główna Patronka Diecezji;
  – środa – św. Ireneusz, bp, męcz.;
  – czwartek – Uroczystość – Św. Ap. Piotra i Pawła – ODPUST PARAFIALNY
 12. Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i organizatorów na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1 – 12 sierpnia. Szczegóły i kontakt z przewodnikiem grupy: Ks. Sławomir Sobierajski – proboszcz z par. Jabłonowo Zamek. Więcej informacji na plakacie wywieszonym w gablocie.
 13. 01. lipca o godz. 14.00 odbędzie się Piknik Strażacki i festyn w Konojadach, na który serdecznie zaprasza OSP Konojady.
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.