W dniu 03. lipca po raz pierwszy w historii parafii Ks. Proboszcz Waldemar Milewski przy współpracy z Panem Burmistrzem Przemysławem Górskim, zorganizował autokarową pielgrzymkę do Chełmna – miasta zwanego polską stolicą zakochanych, położonego na 9 wzgórzach, otoczonych rzeką Wisłą. W tym dniu odbył się Diecezjalny Zjazd Żywego Różańca. Tym bardziej nie mogło nas zabraknąć, ponieważ mamy 5 Róż Żywego Różańca. Po przybyciu do Chełmna ruszyliśmy do Fary, aby wziąć udział w modlitwie Różańcowej, konferencji wygłoszonej przez Ojca Duchownego naszego Seminarium oraz Mszy Św., której przewodniczył i wygłosił homilię Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Ks. Bp w kazaniu ukazał 7 zasad Miłości. Po Mszy Św. Ks. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zaprosił wszystkich na poczęstunek do ogrodu parafialnego. W trakcie przerwy towarzyszył nam Ks. Bp Wiesław. Mogliśmy chwilę porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Następnie udaliśmy się na Drogę Krzyżową. Po rozesłaniu mieliśmy czas wolny, aby podziwiać to urokliwe miasto. W drodze powrotnej odwiedziliśmy grób pierwszego Moderatora Żywego Różańca Diecezji Toruńskiej ś.p. Ks. Prałata Gerarda Gromowskiego, którego ciało spoczywa na lisewskim cmentarzu. Po wspólnej modlitwie zwiedziliśmy utworzoną przez Ks. Prałata Kalwarię oraz Kościół, gdzie Nasz Ks. Proboszcz służył jako wikariusz. Czas wyjazdu był czasem modlitwy i wspólnych rozmów, na które w zabieganym świecie brakuje. Już dzisiaj czekamy na kolejną parafialną pielgrzymkę.

fot. i tekst Kasia Lampert