Wakacje to czas wypoczynku i relaksu. Tak też jest w naszej parafii, gdzie 8. lipca dzięki Księdzu Proboszczowi Waldemarowi Milewskiemu, pani Kasi, państwu Piotrowi i Małgorzacie, pani Basi i pani Ani, rodzicom oraz darczyńcy panu Mariuszowi Dyrda, na ogrodzie przy plebani odbył się piknik dla Służby Maryjnej i Liturgicznej. Ci co nie wyjechali na wakacje z dobrymi humorami, kocykami i gitarą przybyli, aby wspólnie spędzić czas. Witając wszystkich Ks. Proboszcz wskazał, że: „Służba Ołtarza istnieje nie tylko przy ołtarzu, ale można spędzać wspólnie czas na świeżym powietrzu odkładając na bok komputery, telefony komórkowe…”. Wśród licznych zabaw i jedzeniu wspaniałych kiełbasek z grilla cieszyliśmy się i chwaliliśmy Pana, za dar wspólnoty ołtarza. Odbyły się liczne konkursy, w których nie było przegranych: przeciągaliśmy linę, chodziliśmy na nartach, graliśmy w piłkę, tańczyliśmy Belgijkę, skakaliśmy w workach, biegaliśmy do celu, ale bezkonkurencyjną zabawą okazał się wąż ogrodowy, gdzie wszyscy mogli się ochłodzić. Do dzieci przybył specjalny gość: pies Ks. Proboszcza Mohito, z którym jak widać na zdjęciach wszyscy świetnie się bawili. Jest to pierwszy taki wspólny piknik, ale nie ostatni. Bawili się wszyscy: dzieci i rodzice, Ks. Proboszcz, p. Kasia, p. Piotr, p. Małgosia oraz goście, którzy widząc wspólną biesiadę dosiadali się do nas. Pod koniec spotkania, dziękując za ten wspaniały dzień, zaśpiewaliśmy ks. proboszczowi „Życzymy, życzymy” i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

fot. i tekst Kasia Lampert