Na początku tygodnia na stronie Premiera pojawił się komunikat o przyznanych dotacjach na konserwacje zabytków w ramach projektu „Polski Ład”. Na liście wybranych podmiotów, dzięki zaangażowaniu pana Burmistrza i Ks. Proboszcza znalazła się także nasza parafia. Już dzisiaj możemy cieszyć się z przyznanej dotacji. w wysokości 1 mln. zł Jest to duża pomoc w ratowaniu naszego Kościoła parafialnego. W związku z tym w dniu 19. lipca w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się spotkanie, któremu przewodniczył pan Burmistrz Przemysław Górski wraz z urzędnikami i przedstawicielami Rady Miasta i Gminy. Parafię reprezentowali” Ks. Waldemar Milewski – proboszcz oraz radni: Katarzyna Lampert, Lucjan Fijałkowski i Bernadeta Kwaśniewska. Więcej informacji na stronie Jabłonowo Pomorskie .