Ogłoszenia Parafialne XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023

 1. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni do przeżywania dzisiejszej niedzieli oraz za ofiary złożone dzisiaj do puszek na KUL.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności.
 3. W przyszłą środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kłosów, ziół, kwiatów, owoców, warzyw i wieńców żniwnych przyniesionych do Kościoła.
 4. Informacja dla pielgrzymów do Św. Lipki i Gietrzwałdu: Zbiórka w piątek 6.15. Jest możliwość dokupienia kolacji w tym dniu w cenie 45 zł. Chętnych proszę o zgłoszenie w kancelarii do wtorku, do godz. 12.00.
 5. Do tej pory wpłaty dokonało 23 rodziny na 425 rodzin w parafii, na łączną sumę 8510 zł. Bóg zapłać za wyrozumiałość i zrozumienie 5 przykazania, które mówi o dbanie potrzeb wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary: p. Jagodowska, p. Kulka, p. Szablewscy, p. Grunwald, p. Piórkowscy Henryk i Krystyna, p. Sobańskim oraz tym, którzy prosili o anonimowość.
 6. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 7. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Św. Dominik, prb;
  – środa – Św. Teresa Benedykta od Krzyża, patr. Europy;
  – czwartek – św. Wawrzyniec, diakon, mecz.;
  – piątek – św. Klara z Asyżu.
 8. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: ś.p. Marianna Lewandowska, ś.p. Augustyn Kusiak. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.