Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną, a także za ofiary do puszek na dzieła misyjne „Ad Gentes” na pomoc misjonarzom. Pamiętajmy, szczególnie w naszej parafii, która dała Kościołowi Kapłana Misjonarza – Ks. Mirka, o tych co na krańcach świata głoszą Ewangelię.
  2. W przyszłą niedzielę puszka ma kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Polecam ją waszej ofiarności.
  3. Pragnę serdecznie podziękować za uczestnictwo w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych, za podjęty trud współpracy ze Słowem Bożym wygłoszonym przez Ojca Rekolekcjonistę.
  4. Chciałbym serdecznie podziękować i powiedzieć: Wielkie Bóg zapłać, rodzinie z naszej parafii – fundatorom obrusów, które zostaną zamówione i uszyte specjalnie na nasze ołtarze w Kościele Parafialnym. Dziękuję także wszystkim, którzy wspierają i przyczyniają się do utrzymania naszej parafii w tym trudnym czasie. Przed nami wiele wyzwań i to właśnie dzięki Waszej ofiarności możemy powoli realizować kolejne zadania. Bóg zapłać.
  5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek na 16.15 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz.16.30 z Mszą Św. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.
  8. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Można także nabywać świece Caritas na stół świąteczny.
  10. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka, do której można składać ofiarę: JAŁMUŻNA POSTNA, o której mówi i zachęca sam papież Franciszek. „Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących. Niech nasza ofiara nie będzie tylko spontaniczna na jeden raz, aby się pokazać we wsi, mieście, czy w mediach… A tak najczęściej jest! Ale ofiara na pokaz, to nie jest uczynek miłosierdzia, a reklama samego siebie, jeżeli tak postępujemy…”.
  11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela (8 zł), która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
  12. W związek małżeński pragną wstąpić:

Marcin Dobkowski, st. wolny, zamieszkały parafia tutejsza
    Aleksandra Waszkiewicz, st. wolny, zamieszkała parafia Gdańsk

Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
  13.  „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
    – czwartek: Św. Patryk, bp i dr K- ła
    – piątek Św. Cyryla Jerozolimskiego, bp
    – sobota: Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP
  15. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.